طراحی وب سایت مجموعه آموزشی و دانشگاه ١

 

طراحی وب سایت مجموعه آموزشی  و دانشگاه معمولا شامل صدها صفحه متفاوت هستند. وب سایت مجموعه آموزشی و دانشگاه باید وب سایت ای جذاب در زمینه خود باشند و همانند وب سایت های تجاری بتوانند اطلاعات زیادی در مورد خود داشته باشند.
به وسیله روش های زیر می توانید نگرش طراحی را چه به دنبال یک طرح مجتمع آموزشی چه به دنبال ایده های جدید باشید، به دست آورید.
وب سایت مجتمع آموزشی و دانشگاه به دلیل استایل طراحی هایی که شاخه های بسیار متنوعی دارند کاملا منحصر به فرد هستند. بهترین طراحی ها تنها به زیبایی یک وب سایت توجه نمی کنند بلکه محتوای یک وب سایت را الویت کار خود قرار می دهند. تکنیک های طراحی های سنتی برای طرح هایی با محتوای سنگین که ماهیت اهداف آموزشی یک مجموعه آموزشی و دانشگاه را ضبط می کنند، استفاده می شوند.

 

- ترکیب و ساخت متمایز هر صفحه


یکی از روش های محسوس در طراحی وب سایت مجموعه آموزشی و دانشگاه تقسیم بین بخش های محتوا است. ترکیب و ساخت یک موضوع بزرگ است که در تمام طراحی های هر صفحه در جریان است.
وب سایت مجموعه آموزشی و دانشگاه بر روی عناصر بصری قابل توجهی برای قسمت کردن طراحی به بخش ها تکیه می کند. Header ها، گرداننده ها (Carousels) ، وقایع تقویم و مطالب بلاگ همه به سمت سازماندهی به بلوک های کوچک اختصاصی خود میل می کنند. یک ترکیب و ساخت به خوبی تعریف شده باعث پیشرفت قابلیت خوانای می شود که به بیننده این اجازه را می دهد که با یک گام سریع محتوا را مرور کنند.


university web design 1 2


وب سایت دانشگاه شیکاگو با بلوک عناصر متنوعی تعریف شده است. هر بخش از یک رنگ زمینه تمام صفحه استفاده می کنند در حالی که محتوا در وسط صفحه می باشد. لینک های Header و منو های متحرک باعث می شوند کاربر راحت تر بین محتوا حرکت کند و از محتوایی به محتوای دیگر برود.


university web design 2 2


با نگاهی به صفحات داخلی دیگر الگوی مشابهی را خواهید دید. برای مثال در صفحه admissions این وب سایت از ستون هایی با لینک متصل به صفحات متنوع مربوط استفاده شده است.بخش اصلی محتوا به Header های حاوی لینک های داخلی تقسیم شده است. با توجه به حجم بالای محتوا اینکه کاربران بتوانند دقیقا همان چیزی را که به دنبالش هستند پیدا کنند امری حاتی و باید به سریع ترین شیوه ممکن باشد.


وب سایت دانشگاه موسیقی برکلی طراحی آزادانه تری دارد اما باز هم بسیاری از الگو های مشابه را دنبال می کند. از Header تا Footer می توان روند بصری را مشاهده کرد که صفحه را به ستون هایی متمایز تقسیم می کند.
همچنین صفحات داخلی وب سایت برکلی نیز از یک طراحی با استایل ستونی استفاده می کنند. صفحه حاوی لینک ها و زیر لینک هایی است که باعث می شود آن صفحات سریعا قابل دسترسی باشند. با متعال سازی تمرکز بر روی عناصر اختصاصی صفحه، طراحی ای هموار و تاثیر گذار را می توان پیاده سازی کرد.
وب سایت برکلی کاملا واکنش گر (responsive) است و حتی در صفحه نمایش های کوچک نیز بدون نقص نمایش داده می شود. طراحی واکنش گر زمانی که شما با محتوای سنگین کار می کنید طراحی بسیار مشکلی است و برکلی کاری فوق العاده در طراحی فوق العاده که تعادل را بین ترکیب قابل تشخیص بودن و خلوتی وب سایت انجام داده است.


- اسلاید شو عکس ها و گرداننده ها (Carousels)


کدام وب سایت مجموعه آموزشی و دانشگاه ای بدون نمایش آن مجموعه به صورت عکس، کامل است؟ عکس ها به راحتی محبوب ترین گزینه انتخاب هستند به دلیل اینکه محیط مجموعه آموزشی را به وضوح نمایش می دهند. دانشجویان آینده می توانند با محیطی که قرار است در آن درس بخوانند و ایده ی مختصری از زندگی دانشجویی آشنا شوند.


university web design 3 2


مجموعه آموزشی پلی تکنیک ورکستر از یک گرداننده تمام صفحه که بین اسلاید های متفاوت حرکت می کند، استفاده می کند. در واقع محتوا از عکس ها و حتی یک ویدئوی معرفی تشکیل شده است. عکس های با کیفیت بالا یک باید برای به وضوح نشان دادن امکانات یک مجموعه آموزشی و پیشنهاداتش می باشد.
گرداننده (Carousels) ی WPI در صفحه اصلی شامل متن توضیحی مختصری نیز می باشد. لینک هایی مرتبط در امتداد بلوک های متن که به قسمت اخبار مجموعه آموزشی، وقایع اخیر و فرصت های مهم وجود دارند. طراحی آنها نیز واکنش گر است و گرداننده ها (Carousels) کاملا صفحات لمسی را پشتیبانی میکنند. عکس ها میتوانند به مطالب مربوط به آن عکس لینک شوند تا بیننده را بیشتر و بیشتر به عمق وب سایت شما ببرند.


university web design 4 2

 

با ما در قسمت دوم دانستنی های طراحی وب سایت مجموعه آموزشی و دانشگاه  همراه باشید.

مطالعه نکات بازاریابی اینترنتی وب سایت دانشگاه و مجموعه آموزشی