طراحی وب سایت شبکه اجتماعی

 

طراحی وب سایت شبکه اجتماعی بحثی گسترده می باشد. پهنه وب جهانی (World Wide Web) یک ابزار بسیار قدرتمند است. به افراد این اجازه را می دهد طوری با یکدیگر ارتباط برقرار کنند که تا چند دهه ی اخیر امکان پذیر نبود. شما می توانید با دوستان خود در سمت دیگر کره زمین صحبت کنید، تصویر آنها را ببینید، ویدئو و عکس برای هم اسال کنید و در تمام لحظات از حال هم با خبر باشید. به وسیله وب شما می توانید دوستی را که چندین سال ندیده اید پیدا کنید و حتی دوستان جدید از کشور ها و فرهنگ های متفاوت پیدا کنید.

 

social media website design 1

 


در حال حاضر وب سایت شبکه اجتماعی هایی که آنلاین هستند جزو محبوب ترین مقصد های آنلاین می باشند. وب سایت شبکه اجتماعی به سمت پکیج کردن خدمات با هم به صورت سازمان دهی شده و جذاب میل می کند تا کاربر بتواند برای ارتباط با دیگران وب را به کار گیرد. صدها وب سایت شبکه اجتماعی وجود دارند که با توجه به سایزشان از وب سایت های عظیم (Facebook ، Myspace) تا وب سایت های کوچک (Knit) دسته بندی می شوند. تمام این وب سایت ها افرادی را که کیلومتر ها با هم فاصله دارند قادر به برقراری ارتباط می سازند.
نکته قابل توجه دیگری این است که وب سایت شبکه اجتماعی می توانند به پروژه های بسیار سود آوری تبدیل شوند.

مارک زاکربرگ "فیس بوک" را در سال ٢٠٠٥ راه اندازی کرد و تا سال ٢٠٠٨ نامش در لیست ٤٠٠ ثروتمند امریکا با سود خالص یک و نیم میلیارد دلار قرار گرفت (منبع : خبرگذاری Forbes). مایکل بریچ نیز وب سایت شبکه اجتماعی "بِبو" را در سال ٢٠٠٥ ساخت و سه سال بعد AOL وب سایت آنها را راه اندازی کرد و سود خالص ششصد میلیون دلار دست یافتند (منبع خبرگذاری Mashable). با نگاهی به تاریخچه وب سایت شبکه اجتماعی می توان به برخی دیگر از پروژه های موفق نیز پی برد.

 

social media website design facebook

 


فقط به دلیل اینکه اکنون وب سایت های عالی در فضای مجازی هستند نباید فکر کنید که دیگر وب سایت شبکه اجتماعی بهتری نخواهد آمد. در واقع شاید خود شما نفر بعدی در لیست بهترین و موفق ترین وب سایت شبکه اجتماعی باشید! اکنون باید ببینیم برای شروع یک وب سایت شبکه اجتماعی چه کارهایی لازم است انجام دهیم.
اولین چیزی که در طراحی وب سایت شبکه اجتماعی باید در نظر بگیرید تمرکز آن است. بدون تمرکز، وب سایت شبکه اجتماعی شما تبدیل به معجونی از خدمات و ویژگی هایی می شود که بدون هیچ استراتژی همین طور فقط وجود دارند! حتی اگر وب سایت شبکه اجتماعی شما بسیار جذاب باشد و برنامه ها و اپلیکشن هایی داشته باشد که کاربر را در گیر می کند، تا زمانی که تمرکز اولیه را نداشته باشد قادر به تاثیر گذاری بر روی کاربران شما نخواهد بود.
آیا می خواهید وب سایت شبکه اجتماعی شما وارد اجتماع شبکه اجتماعی های هدفمند شود؟ اگر می خواهید به این معنی ست که باید رو در روی تعدادی از معروف ترین وب سایت شبکه اجتماعی های معروف در فضای اینترنت قرار بگیرید. رو در روی غول هایی مانند فیس بوک (Facebook) ، اینستاگرام (Instagram) و مای اسپیس (Myspace) در امریکا، اورکوت (Orkut) در برزیل، ببو (Bebo) در انگلیس و ایرلند و های٥ (Hi5) در چین که در اینترنت حکومت می کنند! رقابت با وب سایت هایی که نه تنها چندین سال است که کار خود را شروع کرده اند، بلکه میلیونها عضو نیز دارند.

 

social media website design instagram

 


گزینه ی دیگر، طراحی وب سایت ای در مورد یک سرگرمی و یا فعالیت خاص است. به وب سایت خود یک زمینه و موضوع مرکزی بدهید. این کار در جمع کردن بیننده برای وب سایت شبکه اجتماعی تان در راه اندازی اولیه وب سایت شبکه اجتماعی تان کمک بسزایی می کند. با انتخاب یک زمینه و موضوع مشخص، کاربرانی که در حال حاضر به آن موضوع علاقه مندند را جذب خود می کنید. این کاربران علاقه مند از همان لحظه به کاربران درگیر وب سایت شما تبدیل می شوند. آنها بیشتر تمایل به شرکت کردن در مجموعه و برقراری ارتباط دارند پس اگر در وب سایت شبکه اجتماعی شما چیز جالب توجهی پیدا نکنند آن را ترک خواهند کرد.
حال اگر شما موضوع و زمینه عالی را پیدا کرده اید، کاربر و بیننده ی مستعد نیز برای آن در اینترنت که منتظر یک اجتماع یا شبکه اجتماعی که به موضوع مورد علاقه آنها بپردازد دارید، چه کاری باید انحام دهید؟
لیستی از ویژگیهایی که وب سایت شبکه اجتماعی شما آنها را خواهد داشت تهیه کنید. این لیست باید شامل تمام ویژگی های صفحات پروفایل اعضا، صفحات پیام ها و خدماتی که برای قسمت پیام ها در نظر گرفته اید باشد. مکن است این ویژگی ها را بتوانید بخرید و یا خودتان بسازید. حتی بعضی از آنها ممکن است به صورت فرمت های رایگان یا منبع باز نیز برای موجود باشند. وسوسه نشوید که همه چیز را در وب سایت شبکه اجتماعی خود جا بدهید چون در آن صورت با وب سایت ای مواجه می شوید که آشفته و پر هرج و مرج است. به جای آن از ویژگی هایی استفاده کنید که به بهترین نحو به موضوع و زمینه وب سایت شبکه اجتماعی شما می خورند.

 

social media website design 2

 


قدم بعد هاست وب سایت است. شما برای وب سایت شبکه اجتماعی خود نیاز به یک هاست دارید. اگر از وب سایت تان انتظار دارید که به سرعت رشد کند به هاست ای با قدرت بالا و پنهای باند زیاد که پاسخ گوی نیاز های شما باشد نیاز دارید و این کار رایگان نیست. مبالغ باید تخمین زده شوند. آیا وب سایت شما هزینه ای که کرده اید را برمیگرداند؟ و تنها این کافی نیست، آیا وب سایت شما برایتان سود آور است؟ اگر نباشد، وب سایت شما عمری بسیار کوتاه تر از آنچه فکرش بکنید خواهد داشت.
مهم ست که به یاد داشته باشید برنامه های کسب و کار و استراتژی ها بر روی سنگ نوشته نشده اند و با مرور زمان اگر نیاز بود می توانید آنها تغییر دهید و از نو بنویسید. ممکن است تبلیغات بهترین راه بازگشت مالی شما باشد، ممکن است اپلیکیشن ای برای توسعه دهندگان وب بسازید و به ازای معرفی یا به کار بردن برنامه های آنها در اپلیکیشن خود، از آنها هزینه ای را دریافت کنید. سعی کنید با ذهنی باز عمل کنید و انعطاف پذیر باشید.
شروع یک وب سایت شبکه اجتماعی کاری بزرگ است. باید پایه و اساسی برای اجتماعی آنلاین بسازید و همراه با رشد آن، آن را توسعه بخشید و به آن رسیدگی کنید. تضمین می کنیم که به مرور زمان کاربران شما درخواست ها و خدماتی را ز ما خواهند داشت که شما آنها را لحاظ نکرده بودید اما اگر به آنها توجه نشان دهید و براورده شان کنید خواهید دید که وب سایت شبکه اجتماعی می تواند بسیار سودمند باشد.

 

مطالعه دانستنی های طراحی وب سایت تجاری

مطالعه دانستنی های طراحی وب سایت شخصی

با دانستنی های دیگر کارآفرین وب همراه ما باشید.