بازاریابی اینترنتی فروشگاه

 


بازاریابی اینترنتی فروشگاه متد های مختص خود را در دنیای بازاریابی اینترنتی دارد. امروز توجه جهان بر روی اینترنت متمرکز است. افراد با سنین مختلف، زمینه های مختلف، نژاد های مختلف و موقعیت های اجتماعی مختلف هر یک به گونه ای به اینترنت و فضای مجازی وابسته اند. همین مسئله باعث می شود بازاریابی اینترنتی فروشگاه برای بهبود دسترسی بازار، مشتری ها، به اشتراک گذاری و فروش بازار و در نهایت افزایش سود خود، به یک روش مدرن ضروری برای شرکت ها و کسب و کارهای شخصی تبدیل شود.

 

shopping center intrnet marketing1


- استفاده از فروشگاه آنلاین و راهنمای خرید برای بازاریابی اینترنتی فروشگاه


امروزه تبلیغات و بازاریابی اینترنتی فروشگاه به معنی انجام کارهای متفاوت و آزمایش کردن متد های مختلف است. بعضی از این متد ها بهتر ار متد های دیگر جواب می دهند. استفاده از راهنمای خرید آنلاین که مربوط به محصولات و فروشگاه شما ست، راهی مناسب برای جذب ترافیک هدف شما به وب سایت می باشد. بسیاری وب سایت های راهنمای خرید، وب سایت فروشگاه های مقایسه محصولات و وب سایت فروشگاه و مرکز خرید هایی وجود دارند که به صورت رایگان و یا هزینه کم نام وب سایت فروشگاه شما را در لیست راهنمای خرید خود می گذارند.


- نکاتی که لازم است در بازاریابی اینترنتی بدانید.


امسال خرید و فروش آنلاین برای فروشگاه های خرده فروش نیز ٣٠ درصد افزایش پیدا کرد. چرا؟ به دلیل سرعت بالاتر خرید، آسان تر بودن مقایسه قیمت ها، اطمینان بیشتر، راحت تر شدن خرید آنلاین برای افراد . این میزان هر سال رو به افزایش است . علاوه بر این به صورت متوسط، اشیاء خریداری شده به صورت آنلاین در سال های قبل در حد یک کتاب یا یک فنجان بود. اما امروزه خرید های آنلاین گسترش یافته و افراد مبلمان، کامپیوتر، تلویزیون، انواع وسایل الکتریکی و تعداد بسیار زیادی لباس را به صورت آنلاین و با اطمینان خریداری می کنند.
بازاریابی اینترنتی فروشگاه برای فروشگاه های کوچک تر و خرده فروش سخت تر می شود به همین دلیل است که باید استراتژی بازاریابی اینترنتی خلاقانه تری برای رقابت در بازار پر از برند های معروف و شناخته شده ( Target, Sears, Amazon ) به کار ببرند. داشتن یک نام تجاری و برند معروف کمک به سزایی به بازاریابی اینترنتی فروشگاه می کند، اما فروشگاه های کوچک تر می توانند با بررسی و یافتن نقاط ضعف خود و فهمیدن نقاط قوت خود با برند های معروف نیز رقابت کنند. محصول شما کدام یک از نیاز های زندگی مشتریانتان را برآورده می کند؟


- در لیست فروشگاه های آنلاین قرار بگیرید.


ابتدا جست و جویی بر اساس "خرید آنلاین" یا "فروشگاه خرید آنلان" و یا عبارت راهنمای خرید مشابهی را جست و جو کنید. چند وب سایت ای که با اولین جس و جو و در صدر لیست جست و جو نمایش داده می شوند وب سایت هایی مانند Google, Yahoo, Bing میباشند. بسیاری از راهنما های خریدی که به شما پیشنهاد می شود، فروشگاه های آنلاینی خواهد بود که به شدت به معروفیت نام برند خود وابسته اند. حتی نام فروشگاه شما ممکن است در این لیست موجود نباشد. اگر برند و محصولات فروشگاه شما شناخته شده اند، برنامه های وابسته و درخواست قرار گیری در این نوع وب سایت ها به صورت عالی به شما جواب خواهد داد. بسیاری از راهنما های خرید و موتور های جست و جوی فروشگاه ها به ازای هزینه ی کمی در ماه و یا سال، فروشگاه شما را در لیست خود قرار خواهند داد.
زمانی که به بازاریابی اینترنتی فروشگاه خود می رسید، متوجه می شوید کارهای زیادی است که می توانید در استراتژی بازاریابی اینترنتی فروشگاه خود، به کار ببرید. با قرار دادن لینک وب سایت خود در وب سایت فروشگاه های دیگر، مراکز خرید و وب سایت های راهنمای خرید می توانید ترافیک بیشتری را از راه موتور های جست جو ی اصلی به وب سایت خود بکشانید. استفاده از وب سایت فروشگاه آنلاین و مراکز خرید راهی عالی برای هدف قرار دادن افرادی است ک به دنبال محصولات شما می گردند. قرار گرفتن در این لیست ها در طی زمان باعث می شود لینک وب سایت شما در بین موتور های جست و جو معروف شود و این مسئله از اهمیت بزایی برخوردار است.


- رسانه های اجتماعی


استفاده از شبکه های اجتماعی برای درگیر کردن افراد با وب سایت فروشگاه و خرید چه به صورت آنلاین و چه حضوری رو به افزایش است. کلید این کار بالا بردن انگیزه مخاطبانتان برای خواندن نوشته های شما در شبکه های اجتماعی و عکس العمل نشان دادن به آن با نوشتن نظر خود یا به اشتراک گذاری آن است. خریداران را تشوق کنید که عکس هایی از خود هنگام خرید در فروشگاه، مرکز خرید و استفاده از محصولات شما همراه با هشتگی مختص شما به اشتراک بگذارند. سپس آنها را بر روی صفحه نمایش هی بزرگ در مرکز خرید و یا فروشگاه خود به نمایش بگذارید.

 

shopping center intrnet marketing social media1

 

از روزها، وقایع مهم، جشن ها و مراسم استفاده کنید تا افراد تشویق به شرکت کردن در آنها شوند و عکس های خود را از مراسم با شما به اشتراک بگذارند. شبکه های اجتماعی خود را به روز و سرگم کنده نگه دارید. حتی اگر فروش آنلاین نیز دارید، خریداران باید بدانند که فروشگاه نیز دایر است و آنها می توانند به آنجا بیایند. از صفحه های نمایش بزرگ برای نمایش شبکه های اجتماعی خود در فروشگاه استفاده کنید. عکس هایی از افراد مختلف هنگام استفاده از محصولات خود به اشتراک بگذارید و خریداران و بازدبد کنندگان را به دنبال کردن شما در شبکه های اجتماعی تشویق کنید.

 

shopping center intrnet marketing social media2


- جایزه گذاشتن


یکی از بهترین انگیزه ها در درگیر کردن کاربر در رسانه های اجتماعی و وب سایت، جایزه ددن است. با استفاده از رسانه های اجتماعی می توانید به بیشترین عکس های لایک خورده، بیشترین خرید در ماه، برنده شدن در بازی های موجود در وب سایت و فعال بودن در شبکه اجتماعی فروشگاه خود جوایزی بدهید. این جوایز می تواند کارت هدیه خرید از فروشگاه شما، کارت تخفیف فروشگاه و یا کافی شاپ مرکز خرید شما، کیف های خرید و حتی تلویزیون و ماشین باشد.

 

shopping center intrnet marketing9

 

shopping center intrnet marketing prizes

 

 

نکات طراحی وب سایت فروشگاه و مرکز خرید

نکات بازاریابی اینترنتی بیمارستان و مرکز درمانی

نکات بازاریابی اینترنتی دانشگاه و مجموعه آموزشی

نکات بازاریابی اینترنتی هتل

با دانستنی های دیگر کارآفرین وب  همراه ما باشید.