بازاریابی اینترنتی رستوران

 

restaurant internet marketing 1

 

 در دنیای امروز که رقابت میان رستوران ها به شدت بالاست، بازاریابی اینترنتی رستوران برای یک رستوران امری بسیار حیاتی است. در این کسب و کار باید همه چیزتان را برای موفقیت بدهید. ما به شما راه کارهایی ارایه می کنیم که می توانید با استفاده از آنها، در همه جا شکم ها را به سر و صدا بیاندازید!

 

- عکس غذا

 

restaurant internet marketing food images


اگر تا به حال وارد اینستاگرام شده اید حتما متوجه شده اید عکس غذا و خوراکی ها چه حجم عظیمی از آن را پوشش می دهند. بدون شک بهترین راه برای ترفیع رستوران تان استفاده از عکس هایی با کیفیت عالی و خوشمزه است! امروزه محتوای بصری یکی از پر اهمیت ترین نیازهای آنلاین است. همچنین استفاده از عکس های خوشمزه و در وب سایت رستوران و شبکه های اجتماعی مختلف که توجه شکم های گرسنه را جلب کند امری حیاتی است.
استخدام یک عکاس حرفه ای که از غذا ها عکس های هیجان انگیز بیاندازد بسیار مهم است اگرچه عکس های خوب غذا بسیار سخت تر آن چیزی هستند که به نظر می آیند. نور محیط و نور پردازی در این زمینه نکته ای کلیدی است.

 


- اپلیکیشن های غذایی


همکاری با اپلیکشین های غذایی آنلاین به طور قطع باید در استراتژی بازاریابی اینترنتی رستوران شما لحاظ شود. همکاری با اپلیکیشن های آنلاین بیننده ها را تشویق می کند تا از طریق آنها به وب سایت رستوران شما بیایند.

 


- تبلیغات محلی


برای بسیاری از رستوران ها کلید اصلی تبلیغات در محل خودشان است به این دلیل که بسیاری از افراد (والدین، افراد شاغل و ...) در همان محل کار و یا زندگی خود به دنبال رستوران مورد نظرشان می گردند. پس بازاریابی اینترنتی رستوران به صورت تبلیغات مناسب در محل رستوران تان بسیار حیاتی می باشد. بازاریابی اینترنتی رستوران به صورت تبلیغات محلی به پس انداز پول شما کمک می کند و به شما این اطمینان را می دهد که افراد در مقیاس مورد نظر شما و یا شهر و منطقه مورد نظر شما حتما تبلیغات شما را خواهند دید.

 


- حضور فعال و خوشمزه در اینستاگرام

 

Restaurant internet Marketing active presence


حضور فعال در اینستاگرام رستوران یکی دیگر از نکات واضح (بسیار مهم) برای بازاریابی اینترنتی رستوران است. عکس های اینستاگرام رستوران باید به صورت منظم به روز شود. فضای جلو و داخل رستوران خود را نمایش دهید. برای بیننده و افرادی که می خواهند به رستوران شما مراجعه کنند دانستن اینکه در چه فضایی غای خود را صرف می کنند مهم است. عکس های نزدیک از بشقاب های غذایی خود بگذارید، عکس های که با دیدن آنها اگر بیننده گرسنه هم نبود به خوردن غذاهای رستوران تان فکر کند. همچنین از این وقعیت فضای مجازی برای شناساندن برند خود به افراد استفاده کنید.
برای مثال یک رستوران غذاهای ارگانیک و طبیعی علاوه بر عکس های مربوط به فضای رستوران و غذا ها، عکس های افراد مختلف در حال ماهیگیری، گشت و گذار در طبیعت، ورزش کردن و ... را نیز می تواند استفاده کند تا حس شالم بودن غذا و زندگی سلامت را به بیننده هایش القا کند و همچنین افرادی که به این موارد علاقه دارند را نیز به اینستاگرام رستوران خود و سپس رستوران خود بکشاند.
فراموش نکنید که از هشتگ ها به بهترین نحو استفاده کنید. چه از هشتگ های معروف که مربوط به فعالیت شماست و چه از هشتگ های اختصاصی رستوران خود تان.

 


- ایمیل های خبری رستوران

 

Restaurant internet Marketing email


برای مشتریانتان مقالات و اخبار غذایی و یا مربوط به رستورانتان را ایمیل کنید تا آنها را در همه جا درگیر رستوران خود کنید. حواستان باشد که با ایمیل های زیاد بیننده هایتان را عصبی نکنید. این مقالات و با اخبار غذایی می توانند ماهی یک بار برای بیننده هایتان ارسال شوند. در ایمیل های خود موفقیت های جدید به دست آمده تان را با کاربرانتان در میان بگذارید. آنها را به مراسم و جشن های رستورانتان دعوت کنید، آنها را در جریان تغییرات منوی خود قرا دهید و حتی به آنها برای تاریخ های خاصی منند تولد، سالگرد ازدواج و ... تخفیف های ویژه بدهید.

 


- تشویق کاربران به فعال بودن در شبکه های اجتماعی تان

 

Restaurant internet Marketing socials


کاربرانتان را به فعالیت در صفحه های شبکه اجتماعی تان تشویق کنید. مسابقه بگذارید، بازی بگذارید و برای برنده جایزه در نظر بگیرید. برای مثال موضوع عکس مشخص منید و یا به کاربرانتان بگویید تا تاریخی خاص عکی غذاهای خود که در رستوران شما میل کرده اند برای شما بفرستند و یا با هشتگ اخنصاصی رستوران شما آنها را مشخص کنند سپس سه عدد از بهترین عکس ها ر انتخاب کرده و علاوه بر به اشتراک گذری در صفحه شبکه اجتماعی خود به آنها جایزه نیز بدهید. جایزه می تواند رایگان بودن دسر بعد از غذا و یا حتی کارت تخفیف یک ماهه رستوران شما باشد.
با این کار شما به کاربرانتان نشان می دهد که برایشان ارزش قائلید و از همراهیشان با شما از آنها تشکر می کنید.

 


- کارکنان خود را نشان دهید

 

Restaurant internet Marketing staffs photos


با وجود ماشینی شدن و خودکار شدن همه چیز، روح از فضای مجازی گرفته شده است. از کارکنان نمونه خود در فضای مجازی عکس بگذارید. از آنها در حین انجام کاری که انجام می دهند عکس بگذارید. کاربرانتان با دیدن عکس کارکنان خوشحال و لبخند به لب حس خوبی بهشان دست می دهد و هنگامی که در رستوران شما منتظر غذایشان هستند به کارکنان لبخند به لب شما فکر می کنند که تاثیر مثبتی بر روشان خواهد داشت.
کارکنان خوشحال و راضی توجه کاربران شما را به شدت جلب می کنند و تاثیری خوب یر ضمیر ناخودآگاه آنها می گذارد.

 


- حضور شبکه های اجتماعی خود را زیر نظر داشته باشید


استراتژی بازاریابی اینترنتی رستوران در شبکه های اجتماعی جزو مهم ترین نکات در بازاریابی دیجیتالی دنیای امروز است. بروشورهای تبلیغاتی و آگهی هایی که در خیابان ها به شما می دهند دیگر پاسخ گو نمی باشد. اغلب رستوران هایی که حضوری قوی شبکه های اجتماعی جزء استراتژی بازاریابی شان است، آنهایی هستند که موفقیت بسزایی در این زمینه کسب می کنند. در کسب و کار غذایی، رستوران و کافه نادیده گرفتن شبکه های اجتماعی به معنی مرگ کسب و کار آنهاست!
نکته ی قابل توجه در این زمینه این است که ساختن شبکه های اجتماعی برای رستوران و کافه تان تازه نیمی از راه است و قسنت مهم تر ای کار فعال بودن و به کار بردن عکس های مناسب در شبه های اجتماعی است.

 


- اخبار خود را به اشتراک بگذارید


یکی دیگر از نکات اصلی در بازاریابی اینترنتی رستوران به اشتراک گذاری اخبار مربوط به رستوران تان است. به این معنی که اگر مجله، روزنامه، بلاگ و وب سایتی در مورد شما مطلبی نوشت (در تعریف از رستوران شما) حتما آن را در شبکه هی اجتماعی خود به اشتراک بگذارید. کاربرانتان با دیدن این مطلب که از منبعی موثق بوده و از شما تعریف کرده اعتمادشان به شما بیشتر می شود . کاربران جدید با خواندن آن مطلب شبکه های اجتماعی شما را دنبال خواهند کرد و پیگیر اخبار شما خواهند بود.

 


- وبلاگ

 

Restaurant internet Marketing blog


نوشتن وبلاگ یکی از بهتربن راه ها بری درگیر کردن کاربر است. وبلاگ شانسی دیگر برای شناساندن برند و شخصیت رستوران تان به افراد است. موفقیت ها یتان، مشکلاتتان، داستان های بامزه تان، دستورات غذایی و هر مطلبی که فکر می کنید ممکن است کاربرانتان را جذب کند در وبلاگ رستوران قرار دهید.
نوشتن وبلاگ خود یک پروژه است. اما لزوما نباید به این صورت باشد و شما می توانید تصمیم بگیرید که آن راساده جلو ببرید یا پیچیده!

 


- توسعه هویت برند رستوران


ساختن هویت برند رستوران شما می تواند تاثیر بسزایی بر عملکرد شبکه های اجتماعی شما داشته باشد. هدف ساختن هویت برند شما در میان کاربرانی است که هدف قرار داده اید. آیا رستوران شما فست فود است؟ آیا غذا های ارگانیک سرو می کنید؟ بر اساس این موارد هدف خود را بر روی کاربران خاص مشخص می کنید.

 


- با سرویس های تحویل در مکان همکاری کنید


در محیط تحویل آنلاین امروز، ارحتی کاربر کلید کار رستوران هاست. سیستم سفارش و تحویل در محل آنلاین برای رستوران خود بگذارید. حتی بعضی از مشتری هایتان ممکن است اولین بار به واسطه این سرویس ها با شما آشنا شوند.

 

 

موفقیت در بازاریابی اینترنتی رستوران در فعال بودن است. فعال بودن در شبکه های اجتماعی کلید این موفقیت است. کاربران را در جریان روزانه رستوران خود قرار دهید. طوری که هر گاه احساس گرسنگی کردند عکس غذا های شما در ذهنشان شکل بگیرد.

 

 

مطالعه دانستنی های طراحی وب سایت رستوران
مطالعه دانستنی هایطراحی وب سایت شخصی
مطالعه دانستنی های طراحی وب سایت شبکه اجتماعی
در دانستنی های دیگر کارآفرین وب همراه ما باشید