طراحی وب سایت خبری و مجله

 

 

با وجود تعداد زیادی وب سایت و وبلاگ که به صورت روزانه حجم زیادی از محتوا را منتشر می کنند، یکی از الویت ها در طراحی وب سایت خبری و مجله به وجود آوردن طرحی است که به بیننده اجازه بدهد در کوتاه ترین زمان ممکن محتوایی که به دنبال آن آمده است را پیدا کند. هر چه حجم مطالب منتشر شده در وب سایت بیشتر باشد، رقابت به وجود آمده بین این وب سایت ها بیشتر خواهد شد. بسیاری از وب سایت ها و وبلاگ ها طرح خود را به استایل طراحی وب سایت خبری و مجله تغییر داده اند تا محتوای موارد انتخاب شده، عناوین، سر صفحه ها و لینک ها را به صورت کامل نمایش دهند.
در عصری که اخبار سریع الانتشار و وسایل ارتباطات جمعی رایج ترین راه برای اطلاع رسانی است، هنوز هم کسانی هستند که برای به روز بودن و اطلاع از اخبار روز به وب سایت خبری و مجله مراجعه می کنند. این مراجعه ممکن است هم از طریق موبایل یا تبلت شان باشد و هم ممکن است از طریق کامپیوتر و لپ تاپ باشد. قرار دادن تمام اطلاعات یک مجله بر روی یک صفحه وب سایت کار آسانی نیست، از طرف دیگر ممکن است یک مجله بخواهد تمام "بهترین داستان ها" یش را نمایش دهد اما انجام این کار باعث شلوغ به نظر رسیدن وب سایت می شود و آن را سازماندهی نشده و نا مرتب نشان می دهد. خوشبختانه بعضی از وب سایت مجله های محبوب و شناخته شده جست و جو برای اطلاعات اصلی مجله را برای کاربران وب آسان کرده اند.
یکی از بهترین نوع استایل طراحی وب سایت برای الهام گرفتن، وب سایت مجله ها می باشند. طراحی سایت ای که طراحی عالی داشته باشد، بیننده را محصور کند، اجازه استفاده مفید از محتوا و دسترسی او به حجم زیادی محتوا را بدون انباشتن آنها در صفحه به کاربر بدهد کار بسیار سختی است.
طراحان وب سایت در زمینه وبلاگ اغلب در طراحی های خود از مواردی که الهام گرفته اند نیز در کارهای خود استفاده می کنند. همان طور که می دانید وبلاگ همواره در چالش نمایش حجم زیادی از محتوا است که باید در عین حال در ظاهر نیز خوب و یا عالی به نظر برسد. در اینجا به بررسی استایل طراحی وب سایت مجله خواهیم پرداخت.

 

 

News and magazine web design time 1

 


از آنجا که جهان نیاز به دسترسی به یک منبع خبری قابل اعتماد دارد، وب سایت خبری Time قدم در این راه گذاشته است. آنها وب سایت ای طراحی کرده اند که علاوه بر دسترسی و خواندن آسان محتوا، واکنش گر نیز می باشد. با نمایش موارد شاخص خبری در سمت چپ و آخرین عناوین اضافه شده در سمت راست، وب سایت خبری Time راهی عالی برای متعادل سازی فضای صفحه نمایش پیدا کرده است.

 

 

News and magazine web design GQ 1

 


مجله GQ یکی از محبوب ترین مجلات مد و استایل آقایان می باشد، پس باید وب سایت مجله آن نیز جوری طراحی شود که به همان میزان محبوبیت برسد. از راه نرسیده شما با بنر های مد و فشن ی برخورد می کنید که از گوشه ای به گوشه ای کشیده می شوند. همان طور که اسکرول می کنید لیستی از مقالات را مشاهده خواهید کرد که به زیبایی و با استایل شبکه بندی و سازمان دهی شده اند.

 


News and magazine web design national giographic 1

 


وب سایت خبری National Geographic به عکاسی بی نظیرش شناخته شده ست. این وب سایت به سادگی در اثر هنری و نمایش دادن عکس های بزرگ همراه فونت های بزرگ قابل خواندن خود افتخار می کند. هر مقاله در این وب سایت تنها به یک عکس بزرگ محدود نمی شود بلکه همراه با گالری متنوعی از عکس های بی نظیر با کیفیت عالی نمایش داده می شود و این چیزی است که ما از این برند انتظار داریم.

 


News and magazine web design newsweek 1

 


وب سایت خبری Newsweek نه تنها بر روی دسکتاپ عالی به نظر می رسد بلکه به دلیل واکنش گرا بودن در تمام صفحات نمایش به خوبی نمایش داده می شود. این قابلیت عالی است چون وب سایت آنها پر از داستان های خبری ماجراجویی و جنایی همراه با عکس های فوق العاده است. بعد از کلیک کردن بر روی یک مقاله برای خواندن کامل آن یک منوی مسیر دهی را مشاهده خواهید کرد که اجازه دسترسی به تمام موارد شاخص Newsweek را می دهد.

 

بسیاری از وب سایت ها با استایل مجله برای برخی و یا تمام موارد انتخاب شده حاوی ریز عکس هستند و حتی بعضی از وب سایت ها این موارد انتخاب شده را سازمان دهی و دسته بندی می کنند تا پیدا کردن محتوای مشخص آن برای بیننده راحت تر باشد. اگر بر روی استایل طراحی وب سایت خبرگذاری و مجله کار می کنید، در اینجا ما به شما وب سایت های دیگری را نیز معرفی می کنیم که می توانید از آنها الهام بگیرید.

 

 

News and magazine web design vanity fair 1

 

وب سایت مجله Vanity Fair

 

 

News and magazine web design the daily beast 1

 

وب سایت خبری The Daily Beast

 

 

News and magazine web design vogue 1

 

وب سایت مجله Vogue

 

 

با دانستنی های دیگر کارآفرین وب همراه ما باشید.