طراحی وب سایت هتل


یک طراحی وب سایت هتل عالی می تواند یک ابزار بسیار قدرتمند برای برپا کردن یک برند باشد. در کسب و کار هتل، یک وب سایت خوب هتل شانس معرفی سرویس و خدمات هتل و اتمسفر فضای هتل را به گروه مد نظر مجری می دهد. این مجموعه به شما نشان می دهد چگونه وب سایت هتل ها می تواند با طراحی زیبا و هدف قرار دادن بیننده به شیوه درست آنها را ترکیب کند.
امروزه که رزرو هتل به صورت آنلاین رو به افزایش است، روش معرفی کردن امکانات یک هتل یکی از مهم ترین مواردی است که کاربر را جذب کرده و به رزرو اتاق می انجامد، بسیاری از هتل ها حتی هتل های لوکس نیز در این زمینه موفق نبوده اند. ٥ ستاره بودن و لوکس بودن هتل، زیاد بودن امکانات، بالا بودن کیفیت و بسیاری از ویژگی های مثبت یک هتل حتما دلیل بر این نیست که وب سایت هتل نیز از همان مقدار امتیاز بهره مند شود. حتی برعکس، بسیاری از هتل های معروف و دلربا نتوانسته اند از طریق وب سایت هتل خود و در فضای مجازی بدرخشند و به چشم بیایند. اینجاست که طراحان وب سایت وارد عمل می شوند.
در حال حاضر تمرکز ما بر روی تأثیر گذار بودن وب سایت هتل بر روی بیننده است و بهینه بودن آن در مقاله های بعدی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
درست است که هدف از طراحی وب سایت هتل، جذب گروه های مختلف کاربر است، هم از لحاظ کسب و کار و هم از لحاظ لوکس بودن، اما هر یک باید به صورت مناسب با دیدن وب سایت هتل جذب آن شوند.
صفحه اصلی معمولا شامل اسلاید شو و یا فیلمی از چشم انداز هتل، امکانات و فضای داخلی و خارجی آن می باشد.. عاوه بر این شامل دسترسی های سریع به رزرو اتاق، پیدا کردن مکان ها و پیشنهاد یک تور مجازی به صورت عکس یا فیلم به امکانات هتل می باشد. همچنین در صورت زنجیره ای بودن هتل، صفحات یا وب سایت های شعب مختلف هتل ممکن است متفاوت باشد.

 

hotel web design 09


hotel web design 10


hotel web design 13

 


وب سایت هتل هایی که از طراحی عالی برخوردارند از فایل های فلش مخصوصا بر روی عکس ها برای تأثیر گذاری بیشتر استفاده می کنند. اما اگر مدت زمان بارگذاری این فایل ها زیاد باشد به هیچ وجه نباید بهینه بودن سایت و سئو سایت را قربانی این زیبایی، جذابیت و تأثیر گذاری کرد.

 

hotel web design 01


hotel web design 02


hotel web design 05

 

hotel web design 11

نمونه های بالا نمونه هایی موفق در به کارگیری عکس های فضاهای داخلی و خارجی هتل، امکانات می باشند و داشتن آرامش در این مکان را به خوبی به بیننده نشان میدهند.

 


در زیر نمونه عکس های به کار رفته در زمینه را مشاهده می کنید که کاملا حس در آن مکان بودن را به شما القا می کند.
با دیدن عکس دریا کاربر واقعا می خواهد در آن شنا کنند و حس " من می خواهم در این مکان باشم " به راحتی به کاربر القا می شود.

 

hotel web design 03

 

hotel web design 12

 

بسیاری از وب سایت هتل ها، طراحی خود را به یک طراحی ساده، تمیز، با وقار اما کسل کننده محدود می کنند. بعضی از فونت حروف خیلی کوچک و با زمینه سفید استفاده می کنند که نشان دهنده این است که هیچ تلاشی برای جلب کاربر به وب سایت نکرده اند.
واکنش گر (Responsive) بودن وب سایت یکی دیگر از نکاتی است که باید به صورت جدی به آن توجه شود. موبایل یک روش نیست، موبایل آینده است. آینده ای همین نزدیکی که در آن تمام کارها از پیدا کردن هتل مورد نظر تا بررسی امکانات آن و رزرو اتاق به وسیله موبایل انجام خواهد گرفت. به همین دلیل است که هر وب سایتی که طراحی می کنید باید باید واکنش گر (Responsive) باشد تا در تمام وسایل الکترونیکی مدیا از موبایل و تبلت گرفته تا لپ تاپ و دسکتاپ و به وسیله تمام مرورگرها بدون عیب نشان داده شود.

 

hotel responsive web design 14

 

طراحی وب سایت هتل عالی نیازمند چیزی بسیار بیشتر از یک ظاهر خوب است. ممکن است طراحی جذاب، عکس های زیبا وعملکرد بی عیب و نقص تمام چیزی باشد که شما از یک وب سایت هتل انتظار دارید اما واقعیت این است که یک طراحی وب سایت هتل موفق باید بسیار بیشتر از یک ظاهر خوب داشته باشد. باید توجه دقیقی به هویت مختص هتل تان، مزایای رقابتی و اهداف بازاریابی بلند مدت خود داشته باشید و طراحی را بر اساس این فاکتورها انجام دهید. مهم تر از همه نیازمند بهینه سازی به حداکثر مکالمات درباره وب سایت خود و افزایش رزرو های آنلاین ملک خود به صورت مستقیم می باشید.
تیمما با استراتژی و تحقیقات بازار شما را راهنمایی می کند. روند کاری ما با مشاوره و تحقیقات بازار وسیعی شروع می شود تا بتوانیم هدف بازار، هویت برند و اهداف شما را به بهترین وجه متوجه شویم. رنگ ها، انتخاب فونت ها، طراحی، عکس ها، گرافیک ها، کپی ها و Call-To-Action ها همه ابتدا بر اساس هدفی خواهند بود که شما قصد رسیدن به آن را دارید و سپس بر اساس راه و روشی که ما به وسیله آن بتوانیم بیشترین تأثیر را بر بازار آنلاین هتل شما بگذاریم.

 

مطالعه مقاله بازاریابی اینترنتی وب سایت هتل

با دانستنی های دیگر کارآفرین وب همراه ما باشید.