طراحی وب سایت بیمارستان و مرکز درمانی ٢

 

 

به ادامه نکات طراحی وب سایت بیمارستان و مرکز درمانی می پردازیم.

 

یک وب سایت بیمارستان تاثیر گذار – وب سایت ای که به طور مداوم نتایج قابل ملاحظه ای را حاصل می شود – درب ورودی یک مؤسسه یا سازمان است. وب سایت بیمارستان معمولا اولین نکته رویارویی بیماران، بیماران آینده، خانواده ها و دوستان با آن بیمارستان است. چالش بزرگ در طراحی این وب سایت بیمارستان و مرکز درمانی است. طراحی درب ورودی به صورتی که به بیننده ها خوش آمد بگوید، آنها را درگیر وب سایت کند، جالب تر و مهم تر از همه پاسخ گوی سؤالات مربوط به امکانات بیمارستان، بخش های خدماتی و پزشکان باشد.

 


- استراتژی محتوا: نوع محتوای وضعیت را فراموش نکنید.


به کار بردن نام وضعیت یا همان نام بیماری به خودی خود یک نوع محتوای فوق العاده مهم درطراحی وب سایت بیمارستان و مرکز درمانی است. و این در حالی است که نیازی به نوشتن یا محتوای گواهی های توصیف وضعیت که توضیح بدهد وضعیت چگونه است نمی باشد. بیمارن دیگر و کسانی که در آینده به وب سایت بیمارستان شما مراجعه خواهند کرد، در مورد نام بیماری تحقیقات خود را از قبل انجام داده اند. این یک نکته مثبت است که با توجه به حجم زیاد محتوا در وب سایت بیمارستان ها شما دیگر مجبور به توصیف تمام بیماری ها نمی باشید. به جای آن می توانید تمرکز خود را بر روی توسعه محتوایی بگذارید که خاص یمارستان خودتان است. مانند کاری که بیمارستان شما انجام می دهد، چگونگی انجام آن، مراحل، برنامه های درمانی در مورد آن وضعیت (بیماری) .

 

hospital web deign content

 


برای مثال یک صفحه فرود (Landing Page) با عنوان "بیماری کرون" که در آن لینک های مرتبط به برنامه های درمانی، پزشکان مرتبط، آزمایشات پزشکی، برنامه های حمایت و پشتیبانی، رضایت نامه های بیماران، مقالات و کنفرانس های خبری راه بهتری برای آوردن بیمارن و خواننده ها به وب سایت بیمارستان تان می باشد تا صفحه ای که بیماری، دلایل ابتلا، علائم بیماری و فاکتور های ریسک "بیماری کرون" را در خود جا داده است.

 


- استراتژی محتوا: از محتوای شبکه های اجتماعی برای بالا بردن ارزش مطالب تان استفاده کنید.


از محتوای شکه های اجتماعی برای بالا بردن ارزش مطالب تان استفاده کنید. بیشتر وب سایت بیمارستان ها به بیش از ١٠٠٠ صفحه رشد پیدا می کنند. و اکنون که بیمارستان ها این وظیفه را دارند که تجربیات دیجیتالی پیشرفته تری را با کارکنان محدود تری بسازند، حفظ محتوای درست و به روز به یک چالش غیر قابل اجتناب تبدیل شده است. زمان را از پیش برای پیاده سازی یک استراتژی که به موضوع اشاره می کند در نظر بگیرید. برای مثال در نظر داشته باشید که اخبار شبکه های اجتماعی تان را بر روی صفحه خود بسازید طوری که توییت ها، عکس های اینستاگرام، نظر های فیس بوک و ویدئو های یوتیوب به صورت خودکار به محتوایی که در اثر گذر زمان از بین میرفته اند انرژی بدهند.

 


- یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) ای انتخاب کنید که مدل های ارتباطی نوع محتوای وب سایت بیمارستان تان را پشتیبانی کند.


امروزه برنامه های اساسی سیستم های مدیریت محتوا (CMS) برای پشتیبانی و نظارت انتشار محتوای نامتمرکز در مدل ها، فوق العاده کاربردی است. این در حالیست که یکی از شاخص هایی که در انتخاب یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) تجاری اغلب نادیده گرفته می شود، توانایی به اشتراک گذاری و مرتبط کردن نوع محتوا ها به یکدیگر توسط تگ کردن است. برای مثال اگر٨ نوع محتوا را در سیستم مدیریت محتوا (CMS) خود با برچسب "دیابت" تگ کنید، به بازاریابی اینترنتی وب سایت بیمارستان تان توانایی ساختن صفحه فرود هایی (Landing Pages) با هاب های شرطی می دهد که :


١ - بیماران می تواند از آن برای پیدا کردن گزینه های درمانی شان استفاده کنند.
٢ – گوگل آنها را به عنوان محتوای غنی و به خوبی سازمان دهی شده در صفحات موضوعی ایندکس خواهد کرد. دیاگرام زیر مثالی از ساختار داده ها را نشان می دهد.


hospital web design 2

 

- نظارت


به وجود آوردن، نگه داری و انتشار موفق محتوای وب سایت بیمارستان وظیفه آسانی نیست. ما اغلب درباره "نویسندگان وب سایت" که در تمام سازمان پخش می شوند صحبت می کنیم، کسانی که سهمی در بخش کپی، بخش طراحی وب سایت و بخش برنامه نویسی وب سایت بیمارستان دارند. تعهدی که یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) دارد این است که اجازه می دهد محتوا ی مورد نظر را در بخشی که مایل هستید کپی کنید، محتوا را به روز کنید، منو های جدید بسازید و ... تا وب سایتی به روز، پر جنب و جوش که کاربر را درگیر می کند داشته باشید اما این کار همیشه به این راحتی انجام نمی پذیرد.
به همین دلیل توسعه یک مدل نظارتی وب سایت که بتواند به خوبی از این دسترنج پشتیبانی کند یک مؤلفه حیاتی در موفقیت وب سایت بیمارستان می باشد. طبق تجربیات ما یک سازمان با مدلی که به بهترین نحو با فرهنگ جامعه سازگاری دارد می تواند تطبیق پیدا کند.

 

سه وب سایت بیمارستان های Massachusett General Hospital و Johns Hopkins Hospital و Mayo Clinic  نمونه هایی عالی در طراحی این نوع وب سایت از نظر ظاهر، استفاده از محتوا، به کار بردن عناصر به بهترین نحو و درگیر کردن کاربر می باشند.

 

hospital web deign massachusette general hospital

 

 

hospital web deign johns hopkins medicine

 

 

hospital web deign Mayo clinic

 

 

مطالعه مقاله طراحی وب سایت بیمارستان و مرکز درمانی ١
با دانستنی های دیگر کارآفرین وب همراه ما باشید.