بازاریابی اینترنتی بیمارستان و مرکز درمانی

 

hospital internet marketing future

 


بازاریابی اینترنتی بیمارستان و مرکز درمانی یکی از نکات حیاتی برای وب سایت بیمارستان و مرکز درمانی است. طی تحقیقات انجام گرفته اخیر از سال ٢٠١٣ در صنعت پزشکی و سلامت، ٨٦ درصد کلینیک ها و مراکز پزشکی در فعالیت های روزانه بیمارستانی و شرکتی از تلفن های همراه هوشمند استفاده می کنند – افزایش ٨ درصدی نسب به سال گذشته ی آن . علاوه بر این در سال ٢٠١٣، ٥٣ درصد از کلینیک ها و مراکز پزشکی از تبلت ها در محیط کار خود استفاده می کردند که این آمار خود ٣٤ درصد بیشتر از سال ٢٠١٢ بود.
همچنین بر طبق تحقیقات انجام گرفته توسط ولترز کلور در سال ٢٠١٣ ، ٨٠ درصد از فیزیکدان ها مرورگرهای عمومی مانند گوگل و یاهو در تشخیص، درمان و روند پیشرفت سلامتی بیمارها استفاده می کنند.

 

hospital internet marketing media using3

 


علاوه بر این، بیماران نیز به استفاده از وب سایت بیمارستان ها و مراکز درمانی و درگیر کردن خود با آن علاقه مند شده اند. طبق تحقیقات گوگل، ٨٤ درصد از بیماران از منابع آنلاین و آفلاین برای تحقیق در مورد بیمارستان ها استفاده می کنند. تعداد مراجعه کنند هایی که از راه جست و جوی اینترنتی به یک بیمارستان و مرکز درمانی می روند ٣ برابر بیشتر از مراجعه کننده هایی ایت که بدون استفاده از اینترنت به بیمارستان و مرکز درمانی مراجعه می کنند. همچنین ٤٤ درصد از بیمارانی که بیمارستان را بر روی تلفن همراه خود جست و جو می کنند، حتما وقت پزشک می گیرند.

 

hospital internet marketing media using

 


اگر شما نیز در صنعت پزشکی مشغول به کار هستید و به دنبال رسین به نتیجه ای مطلوب در بازاریابی اینترنتی می باشید، باید نکات زیر را در استراتژی بازاریابی اینترنتی خود به کار برید.

 


- وب سایت واکنش گرا


بر طبق تحقیقات گوگل، حدود یک سوم بیماران به صورت روزانه از دستگاه های موبایل و تبلت برای تحقیقات پزشکی بیمارستانی و گرفتن وقت پزشک استفاده می کنند. پزشکان و فیزیکدان ها نیز به صورت معمول از دستگاه های موبایل و تبلت برای دسترسی یکجا به اطلاعات و گزارش روش کار و دارو ها به بیماران، در مطب و بیمارستان استفاده می کنند.
با توجه به افزایش استفاده وب سایت ها در موبایل و تبلت در مقایسه با دسکتاپ، یمارستان ها و مراکز درمانی باید مزایای طراحی واکنش گرا برای وب سایت بیمارستان و مرکز درمانی را در نظر داشته باشند.
یک وب سایت واکنش گرا برای وفق پیدا کردن با اندازه صفحه نمایش های مختلفی که دستگاه ها وب سایت را در آن نمایش می دهند طراحی می شود. عناصر وب سایت با توجه به نسبت های مرورگر عکس العمل نشان داده ، خود را وفق داده و تنظیم می کنند، به همین دلیل خواندن، پیدا کردن، تغییر اندازه، اسکرول و بزرگ کردن محتوا آسان تر شده است. اگرچه توسعه یک وب سایت واکنش گرا سعی و تلاش بیشتری در ابتدا می خواهد، اما نیاز به طراحی وب سایت جداگانه برای موبایل ا از میان برداشته و تجربه ی دیجیتالی پیوسته و یکنواختی را به مخاطبانتان می دهد – از هماهنگ بودن و پایداری آن بر روی طیف وسیعی از وسایل ارتباطی مانند کامپیوتر، تبلت ها و موبایل مطمئن می شوید.
بعلاوه، مدیریت یک وب سایت بیمارستان و مرکز درمانی واکنش گرا و کارآمد این اجازه را به سازمان های درمانی می دهد که تمرکز خود را بر روی توسعه یک استراتژی وب سایت قوی بگذارد - افزایش دید، دسترسی و سازگاری حین کاهش هزینه و تلاش

 

hospital internet marketing responsive web2

 

- بهینه سازی سایت (سئو سایت)


با افزایش روزافزون تعداد کاربران برای پیدا کردن اطلاعات سلامتی و پزشکی، توسعه ی یک استراتژی بهینه سازی سایت (سئو سایت) که باعث میشه مشتری را در جست وجوی آنلاین به سمت شما هدایت کند، نکته ای حیاتی است.
در صنعتی به این وسعت، رقابت شدیدی در کشاندن ترافیک به وب سایت به وجود می آید. برای مثال اگر بیمارستانی در نزدیکی شما استراتژی بهینه سازی سایت (سئو سایت) قوی تری از شما داشته باشد، در جست و جو ها بالاتر ز شما نمایش داده می شود. به وسیله یک استراتژی بهینه سازی سایت (سئو سایت) هدفمند، رتبه دهی موتور های جست و جو به وب سایت بیمارستان و مرکز درمانی شما افزایش پیدا خواهد کرد.
کلمات کیلدی را پیدا کنید که بیماران، پزشکان، فیزیکدان ها و متخصصان سلامتی از آنها برای جست و جو و پیدا کردن وب سایت بیمارستان و مرکز درمانی شما ممکن است استفاده کنند. برای هر یک از صفحات وب سایت خود ( صفحات فرود، صفحات اجتماعی، صفحات وبلاگ و هر محتوای دیگری که سازمان شما به وجود آورده و منتشر می کند) یک کلمه کلیدی مرتبط پیدا کنید.

 


- بازاریابی محتوا


بدون داشتن محتوای مناسب و صحیح، ساختن یک استراتژی بهینه سازی سایت (سئو سایت) امکان پذیر نیست. برای موفقیت در صنعت سلامتی در حال توسعه امروزی، شرکت ها و سازمان ها باید به طور مداوم محتوایی را که نه تنها باعث پیدا کردن آنها می شود بلکه آنها را شاخص می کند، تولید کنند.
از نوشته های وبلاگ ها تا به روز رسانی های شبکه های اجتماعی، ویدئو ها و ... ، شما باید محتوایی را منتشر کنید که باعث می شود کاربران به صورت آنلاین با استفاده از مرورگرها و شبکه های اجتماعی و کانال ها که با هدف استفاده کاربران تان برای یادگیری خدمات سلامتی و محصولات مورد استفاده، شما را پیدا کنند.
اگر از محتوا به صورت مناسب و در جای مناسب استفاده شود، باعث بهبود بخشیدن به رتبه موتور های جست و جو شده و ترافیک چشم گیری را به وب سایت شما می کشاند. همچنین نوجه کاربران و سازمان ها را به خود جلب می کند که باعث می شود آنها تصمیم به انجام عملی بگیرند. برای مثال به مرحله ی بعد بروند، دکمه "بعد" یا "ادامه" را انتخاب کنند، تلفن را برداشته و با آن بیمارستان یا مرکز درمانی تماس بگیرد.

 

 

مطالعه نکات طراحی وب سایت بیمارستان و مرکز درمانی ١
مطالعه نکات طراحی وب سایت بیمارستان و مرکز درمانی ٢
با مقالات دیگر کارآفرین وب همراه ما باشید