طراحی وب سایت تجاری

 


با در نظر گرفتن نکات زیر در طراحی وب سایت تجاری ، وب سایت ای تاثیر گذار طراحی کنید. وب سایت تجاری شما اولین چیزی است که مشتری های بالقوه شما خواهند دید. بنابراین تاثیر اول بسیار مهم است. تاثیر گذاری برای وب سایت ای که با یک استراتژی قوی پایه ریزی و مسیردهی شده است بسیار آسان است و به صورت واضح بیننده و مشتری را به سمت محصولات و خدمات شما هدایت می کند. اگر این طور نباشد، بیننده با نگاه اول علاقه خود را از دست داده و وب سایت شما را ترک می کند. این مسئله شامل مشتریان شما نیز می شود. در طراحی وب سایت تجاری شما باید سعی کنید به صورت واضح محصولات و خدماتتان را نمایش دهید و بیننده را گیج نکنید. در این صورت است که می توانید مطمئن شوید بیننده ها به وب سایت تجاری شما باز خواهند گشت.

 


- برای بیننده به صورت واضح مشخص کنید که زمینه فعالیت تان چیست.


از آنجا که شما فقط چند ثانیه فرصت دارید تا بیننده را درگیر وب سایت تجاری خود کنید، بسیار مهم است که زمانی که مشتری صفحه اصلی شما را باز می کند، ارزیابی پیشنهاد و قصد تان به وضوح مشخص باشد. طراحی بصری عالی، انیمیشن ها، تصاویر با کیفیت و ... همیشه یک وب سایت را بهبود می بخشند اما علاوه بر این شما بایر پیام کسب و کارتان را نیز در نظر بگیرید.
قدرت تاثیر زبان ساده را دست کم نگیرید. برای مثال نگاهی به صفحه اصلی فیس بوک بیاندازید. در لحظه ورود شما به صفحه اصلی در هنگام ورود می توانید جمله " فیس بوک به شما در ارتباط و اشتراک با افراد زندگی تان کمک می کند" را ببینید. در همان لحظه اول شما با نوع کسب و کار و هدف فیس بوک آشنا می شوید.

در صفحه نخست وب سایت "سلامت اپتوس" قسمت درباره ما قرار داده شده است که بلافاصله شما را با کسب و کار و اهداف آن سازمان آشنا می کند.

 

business web design 3

 


- کار کردن با وب سایت خود را آسان کنید.


اگر وب سایت تجاری خود را از پایه و ابتدا می سازید، اولین قدم انتخاب افراد با طرز فکر مناسب برای کار کردن بر روی پروژه تان است. مهم تر از همه اینکه شما باید از معماران اطلاعاتی و توسعه دهندگان فنی هم در جلو و هم در مرکز یک فرآیند توسعه خلاقانه استفاده کنید. آنها نه تنها برای ایده های مفهومی شرکت کننده هستند، بلکه برای کمک به حضور کاربران، با تجربه ای کارآمد و مورد پسند در مسیر دهی و دید فنی اند.
فضای مجازی پر از وب سایت تجاری است که از نظر طراحی، کارکرد و فنی نامناسب اند. پس وب سایت تجاری خود را تبدیل به وب سایتی مفید با کارایی بالا کنید. در این صورت ست که بیننده را به وب سایت خود جلب کرده و رابطه ای طولانی مدت با او می سازید. تمرکز خود را بر روی وب سایتی با کارایی آسان که مسیردهی واضحی دارد بگذارید. صفحاتی با سرعت بارگذاری بالا طراحی کنید، از متن های بی ابهام و گویا استفاده کنید و انجام عملیات های به اشتراک گذاری را برای کاربران ممکن کنید تا آنها بتوانند مطالب مورد نظرشان را از وب سایت شما در توییتر، فیس بوک، اینستاگرام و ... به اشتراک بگذارند.

 

business web design 4

 


- بهینه سازی سایت (سئو سایت) را دست کم نگیرید.


اگر وب سایت تجاری شما بهینه نباشد، به طور اساسی تمام ترافیک اصلی کشانده شده به وب سایت تجاری و شانس شناخت برند خود را کاهش داده اید. شروع خوبی است اگر به ایده تان اجازه دهید راه حل تکنولوژی شما را راهنمایی کند، اما باید مطمئن شوید که موتور های جست و جو مانند گوگل، یاهو و بینگ به خوبی وب سایت تجاری شما را خواهند شناخت. برای شروع مطمئن شوید به مناسب ترین شیوه ممکن، نقشه سایت، تگ های عنوان، عنوان های Heading ها و توصیف وب سایت تجاری را به کار برده اید.
اگر بودجه تان اجازه می دهد، بررسی موارد بهینه سازی سایت (سئو سایت) وب سایت تجاری خود را به شرکت های بهینه سازی سایت (سئو سایت) و یا مشاوران بسپارید تا بررسی دقیق بر روی وب سایت تجاری تان انجام دهند. در هر مرحله هم که باشید همیشه بهینه سازی هایی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند و شما باید به صورت مستمر در پی بهبود رتبه وب سایت تجاری خود باشید. علاوه بر این، اگر شرکت شما نو پا است، بهتر است در وب سایت تجاری تان از جایگاه لینک های اسپانسر در موتور های جست و جوی محبوب استفاده کنید.

 


- به برند خود روح بدهید.


بسیاری از وب سایت تجاری بدون روح هستند. آنها تمایل به استفاده از بخش های تصویری، اصطلاحات مخصوص یک صنف کسب و کار، محتوای استاتیک و طراحی وب سایت ای عمومی دارند که همه تجربه کاربری را تضعیف می کنند. این یک مشکل جدی است چون وب سایت تجاری شما نقشی تعیین کننده در شناخت برند شما، خدماتی به عنوان روابط دیجیتالی بین مشتری ها و شرکت شما، محصولات و خدمات ایفا می کند. بهترین راه برای به وجود آوردن تجربه کاربری مثبت از برند تجاری شما این است که خودتان باشید. شفاف و صادق باشید، با مشتریانتان در زمان های واقعی صحبت کنید و به آنها نیز اجازه دهید از راه برند شما با یکدیگر ارتبط بر قرار کنند.

 


- موبایل را فراموش نکنید! واکنشگرا بودن وب سایت اهمیت بسزایی دارد.

 

امروزه کار کردن با موبایل و تبلت به جای دسکتاپ افزایش چشم گیری پیدا کرده است. این به این معنی است که شما و وب سایت تجاری شما نیز باید آنجا حضور داشته باشید. نمایش در موبایل و تبلت ها برای وب سایت تجاری بسای بحرانی است. ٩٤ درصد از کاربران موبایل به دنبال اطلاعات وابسته به مکان در تلفن های خود می گردند، ٨٤ درصد از آنها وارد عمل می شوند ( با شما تماس می گیرند، به شرکت مراجعه می کنند و...) ٧٧ درصد از کاربران ، محصولات و یا خدمات را در موبایل و تبلت خود جست و جو می کنند و ٤٦ درصد از آنها خرید آنلاین یا رزرو انجام می دهد. ٦٧ درصد از کاربران موبایل و تبلت از طریق دستگاه خود خرید می کنند. ٣٤ درصد از مردم برای جست و جوی اطلاعات مورد نیاز خود از دستگاهی که به آنها نزدیک تر است ( موبایل، تبلت) استفاده می کنند. اگر وب سایت تجاری شما تجربه ای مناسب را در استفاده از موبایل و تبلت به کاربر ندهد، بیننده ها و مشتری های خود را از دست خواهید داد. علاوه بر تمام این نکات، یک وب سایت تجاری واکنشگرا تاثیر بسزایی بر بهینه سازی سایت (سئو سایت) می گذارد.

 

business web design responsive

 

 

نمونه هایی از طراحی وب سایت تجاری که پیشنهاد می کنیم حتما آنها را مشاهده کنید.

 

وب سایت www.dataworksintl.com

 

business web design dataworksintl

 

 

وب سایت www.carandache.com

 

business web design carandache

 

 

وب سایت www.serioverify.com 

 

business web design serioverify

 

 

 وب سایت www.sterlingbridge.ca 

 

business web design sterlingbridge

 

 

وب سایت www.wacom.com 

 

business web design wacom

 

 

 

با دانستنی های دیگر کارآفرین وب همراه ما باشید.