کــــار آفرینــــ بلاگــــ

بلاگیــــ برایــــ امروزیــــ ها

ماشین های BMW به زودی چراغ های راهنمایی را از شما سریع تر شناسایی می کنند

هر کسی که گواهینامه رانندگی دارد می داند که ماندن پشت چراغ قرمز در یک روز پر ترافیک زمانی که دیرتان نیز شده باشد چقدر احساس بدی ایجاد می کند.

اما اگر BMW دارید میتوانید با تکنولوژی جدید این کمپانی دیگر بازیگری در این سناریو نباشید.

کمپانی BMW با همکاری سرویس و برنامه EnLighten به کمک رانندگان می آید و به آنها اجازه می دهد که زمان قرمزی چراغ های راهنمایی را مدیریت کنند. این سیستم جدید با نرم افزار iDrive کمپانی BMW سازگار است و اطلاعات برنامه Enlighten به سیستم مدیریتی ماشین به صورت همزمان منتقل می شود.

برنامه Enlighten وضعیت چراغ های راهنمایی نزدیک را نمایش می دهد و می تواند به صورت تقریبی زمان سبز بودن چراغ را در لحظه محاسبه کند. این برنامه این کار را به واسطه اتصال به سیستم مدیریتی ترافیک شهری و جمع آوری اطلاعات GPS ماشین ها انجام می دهد.

این برنامه همچنین می تواند بر اساس اطلاعاتی که جمع می کند تشخیص دهد که رانندگان با چه سرعتی حرکت کنند می توانند تقاطع ها را با امنیت طی کنند یا اینکه بهتر از بایستند یا خیر.

این سیستم هم اکنون فقط در Eugene، Portland، Oregon و Salt Lake City برای ماشین های BMW فعال است.

البته نسخه مستقل از BMW از برنامه Enlighten که برای iOS و Android وجود دارد که کاربران می توانند آنرا نصب کنند. این نسخه قابلیت هماهنگی با سیستم کامپیوتری BMW را ندارد اما تمامی جزئیاتی که در بالا گفته شد را داراست و در شهرهای Las Vegas، Walnut Creek، Arcadia در کالیفرنیا آمریکا و همچنین شهر Christchurch در New Zealand (علاوه بر شهرهایی که در بالا گفته شد) فعال است.